مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید و فروش عمده پیاز صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

فروش عمده پیازفروش عمده پیازفروش عمده پیاز صادراتی انواع پیاز در ایرانفروش عمده پیاز خرید پیاز سفید صادراتیفروش عمده پیاز فروش عمده پیاز سفیدفروش عمده پیازفروش عمده پیاز قرمزفروش عمده پیازفروش عمده پیاز صادراتیفروش عمده پیاز فروش عمده پیاز زردفروش عمده پیازفروش پیاز قرمز صادراتیفروش پیاز جیرفتفروش عمده پیازمجموعه فروش پیاز عمده در کشورپیاز صادراتی تبریز
فروش عمده پیاز

پیاز از محصولات کشاورزی پر مصرف و شناخته شده‌ خوراکی در ایران و دنیا است. از این رو خرید و فروش عمده پیاز برای مصارف گوناگون بازار خوبی دارد و از محصولاتی است که در تمام سال خرید و فروش می شود.

فروش عمده پیازفروش عمده پیاز

با توجه به این که پیاز محصول پر کاربرد خوراکی در بازار است لازم است در تولید آن حداکثر تلاش برای کاهش هزینه و افزایش کیفیت صورت بگیرد. خوشبختانه در کشور با توجه به روش های مکانیزه در تولید این محصول هزینه های تولید کاهش پیدا کرده و کیفیت محصول به دست آمده قابل قبول است.
بنابراین خرید و فروش پیاز سهم خوبی در ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی و همچنین فعالیت برای فروش داخلی و خارجی علی الخصوص درکشورهای همسایه دارد.
برای فروش بهتر و به دست آوردن مشتریان بیشتر لازم است که نیاز مشتری کاملاً شناخته شود. اینکه هر مشتری به چه عواملی توجه می کند. مثلاً برای برخی از مشتریان قیمت ارزانتر ملاک مهم تری است. برای برخی مشتریان کیفیت اهمیت بالاتری دارد.
برای فروش عمده پیاز به شکلی که نیاز مشتری را تأمین کند و بازار قابل اطمینان ایجاد کند باید از راهنمایی کارشناسان فروش این محصول استفاده کرد.

فروش عمده پیاز صادراتی
انواع پیاز در ایران

انواع پیاز هر کدام با توجه به نوع و شیوه کشت و شرایط محیطی دارای ظاهر خواص، مزه خاص و کاربرد ویژه است. در ایران با توجه به آب و هوا و اقلیم متنوع آب و هوایی انواع پیاز کشت می‌شود که به صورت عمده و کلی بیشتر به سه محصول زیر اختصاص دارد:

 1. پیاز زرد
 2. پیاز قرمز
 3. پیاز سفید

این محصولات هر ساله در ایران توسط کشاورزان تولید شده، خریداری شده، در بسته‌بندی های متنوع و با کیفیت های گوناگون، اندازه های متنوع آماده شده و به بازار عرضه می شود.
پیاز جزء آن دسته از محصولات کشاورزی است که با توجه به نوع می تواند هم در مناطق سردسیر در قسمت های سرد ایران از جمله در شمال غربی و همچنین در قسمت های گرمسیر و جنوبی کشت شود. از این رو کشور ایران بستر آب و هوایی مناسبی برای کشت این محصول پر کاربرد دارد.

فروش عمده پیاز
خرید پیاز سفید صادراتی

این نوع پیاز پوست سفید دارد و از نظر طعم هم ملایم است. از نظر کاربرد هم مثل پیاز قرمز مناسب استفاده به صورت خام و همچنین برای تزیین و سالادها است.
همچنین این نوع پیاز به خاطر نوع خاص ظاهری و طعم برای استفاده در سوپ و غذاهای آب پز بهترین گزینه است.
پوست این نوع پیاز کاملاً خشک است و داخل آن کاملاً سفید است. به دلیل بالا بودن میزان قند در این نوع پیاز طعم شیرینی دارد.
برای خرید و فروش عمده پیاز از این نوع، پس از خرید محصول لازم است در مکانی انبار شود که باعث افت کیفیت نشود. به همین دلیل پیدا کردن فروشندگان که از این نظر بهترین کیفیت را تضمین کنند مهم است.
برای ارتباط با بهترین فروشندگان و خرید پیاز سفید صادراتی ایران می توانید با کارشناسان فروش این محصول ارتباط برقرار کنید.

فروش عمده پیاز
فروش عمده پیاز سفید

محصول پیاز از جمله پیاز سفید با توجه به کاربرد بالا و خریداران زیاد در خارج از ایران جزء صادرات غیر نفتی به حساب می آید که دارای بازار مناسب برای فعالیت و همچنین ورود ارز به کشور است.
این محصول می تواند با توجه به این ویژگی ارز آوری گزینه مناسبی برای اشتغال در بخش کشاورزی و صادرات و تجارت باشد که در نتیجه باعث رونق اشتغال و ورود سرمایه خارجی به کشور می شود.
نکته مهم دیگر برای فروش پیاز مکان نگهداری این محصول است. برای خرید و فروش باید با فروشندگان و تأمین کنندگانی ارتباط برقرار کرد که کیفیت محصول را تضمین کرده و باعث رونق و پیدا کردن مشتریان همیشگی برای این محصول باشد.

فروش عمده پیازفروش عمده پیاز قرمز

پیاز قرمز غنی از ترکیباتی است که در بدن باعث ایجاد فرآیندهای ضد سرطانی می‌ شود و از این نظر از لحاظ ارزش غذایی بسیار مهم و باارزش است. همچنین این ماده غذایی مهم دارای خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است که برای سالم ماندن بدن و همچنین مبارزه با بیماریها بسیار مفید می باشد.
این نوع پیاز به نام پیاز ارغوانی هم شناخته می شود که برای کباب کردن هم استفاده می شود. این پیاز هنگام پختن به رنگ طلایی در می آید و ظاهر زیبا و طعم خاصی به غذا می دهد.
پیازها انواع مختلف دارند که از نظر عطر و طعم و رنگ با هم تفاوت دارند. با توجه به نوع آنها هر کدام خواص مخصوص به خود را دارد. حتی پوست پیاز قرمز که به عنوان یک ماده اضافی دور ریخته می شود هم دارای ترکیبات بسیار موثری برای افزایش سلامتی بدن و جلوگیری از بیماریها است.
برای فروش عمده این نوع پیاز با توجه به ویژگیهای منحصر به فرد آن باید به مراکز معتبر و فروشندگان معتبر مراجعه کرد که با تضمین کیفیت و قیمت مناسب، بتوان حداکثر استفاده را از بازار مناسب این محصول داشت.

فروش عمده پیازفروش عمده پیاز صادراتی

به صورت تخمینی عنوان شده که در دنیا سالانه ۱۷۰ کشور برای استفاده داخلی پیاز می کارند و ۸ درصد تولید جهانی این محصول هم تجارت می شود. متوسط برداشت پیاز در ایران هم در ازای هر هکتار ۱۰۰ تن است و ایران هم از تولید کنندگان مطرح این محصول به دلیل شرایط آب و هوایی چهار فصل است که مساعد برای تولیدات کشاورزی است.
همچنین پیاز محصولی است که در هر چهار فصل قابل استفاده است و کاربرد دارد. پس مناسب فروش و عرضه در هر چهار فصل سال است و از این نظر محصول پرکاربرد با بازار دائمی در کل سال می‌ باشد.
فروش عمده پیاز صادراتی ایران هم نیاز به ایجاد بازار مناسب در خارج از کشور دارد.
با توجه به بازار داخلی ارز علی الخصوص دلار در سالهای اخیر و اینکه تفاوت نرخ دلار در داخل و خارج کشور و کشورهای همسایه بالا است، صادرات پیاز و مبادله آن با دلار زمینه مناسبی برای ارزآوری کشور و رونق اقتصادی است. همچنین باعث رونق کشاورزی و سودآوری برای کشاورزان و تولید کنندگان، همچنین صادر کنندگان و فعالان این حوزه است.

فروش عمده پیاز
فروش عمده پیاز زرد

معروف ترین عضو خانواده پیازها است. داخل این نوع پیاز سفید مایل به زرد است و بیرون آن دارای لایه‌ های کاغذی به رنگ قهوه ای متمایل به زرد است.
پیاز زرد بیشتر مصرف خوراکی دارد زیرا طعم شیرین و مطبوعی دارد، در عین اینکه طمع تندی مخصوص به خود را هم دارد. این نوع پیاز در دسته صیفی جات قرار دارد.
با توجه به طعم خاص و مطبوع این نوع پیاز کاربردهایی در پخت بعضی غذاهای خاص دارد و در آشپزی هم استفاده می‌ شود. این پیاز در هنگام پخته شدن به دلیل دادن طعم شیرین خاص به غذا باعث دلچسب شدن طعم غذا می‌ شود. از این رو گزینه مناسبی برای استفاده در آشپزی هم می‌باشد.
این پیاز در بعضی کشورها به نام پیاز قهوه ای هم شناخته می شود و استفاده روزانه دارد.
پیاز زرد به هنگام سرخ شدن به رنگ قهوه ای تیره تبدیل می شود که باعث می شود برای تولید برخی غذاها خوش طعم بوده و ظاهر مناسبی فراهم کند.
پیاز زرد هم انواع مختلفی دارد که از نظر ارزش غذایی با هم تفاوت دارند.
این نوع پیاز معمولاً از بهار تا پاییز کشت می‌ شود و برداشت آن هم در این فصول صورت می گیرد. بعد از برداشت هم در انبارها برای استفاده در کل سال ذخیره می‌ شود و در همه فصلها هم در بازار موجود است و مورد استفاده قرار می گیرد.
این نوع پیاز با کاربرد بالا است و در تمام کشورها شناخته شده است و زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش عمده پیازفروش پیاز قرمز صادراتی

فرآورده پیاز قرمز علاوه بر طعم خوشایند و استفاده زیاد به عنوان خوراکی و همچنین در صنعت غذایی، یک محصول مهم و با ارزش غذایی و لازم برای حفظ سلامتی انسان است و لازم است که به طور روزانه و جدی در سبد غذایی خانواده و جامعه استفاده شود.
این نوع پیاز ظاهر خوش رنگ و خوشایندی دارد که از بیرون قرمز مایل به بنفش و داخل آن رنگ سفید دارد و چون طعم شیرین و خوشایندی دارد برای خوردن بسیار مناسب است.
همچنین به خاطر ظاهر زیبای آن برای تزیین غذا هم استفاده می شود. این نوع پیاز هم در مکان خشک و خنک به راحتی برای چندین ماه قابل نگهداری است.
همچنین از پوست قرمز رنگ زیبای این نوع پیاز می توان به عنوان رنگ برای رنگ آمیزی هم استفاده کرد.
برای صادرات این محصول به خارج از کشور باید بازاریابی مناسب صورت بگیرد. چون این محصول پرکاربرد است و می توان در کشورهای مختلف به خصوص در کشورهای همسایه ایران که زمینه مناسب کشاورزی ندارند برای آن بازارهای مناسبی پیدا کرد.

فروش عمده پیاز

فروش پیاز جیرفت

کشت و مصرف پیاز در قسمتهای مختلف دنیا از زمان قدیم رایج بوده و محل اصلی پیدایش آن را هم جنوب غربی آسیا نام برده اند. در ایران هم انواع مختلف پیاز داخلی و خارجی کشت می شوند که دارای تنوع خوبی برای کاربردهای مختلف و بازارهای مختلف غذایی هستند.
پیاز از جمله محصولات کشاورزی است که علاوه بر مناطق سردسیر در مناطق گرمسیر هم قابلیت کشت و تولید دارد. در این مناطق این محصول کاشته و رشد داده می شود، سپس برداشت شده و در انبار برای مصرف کل سال نگهداری می شود.
شهر جیرفت در استان کرمان هم با داشتن شرایط خاص آب و هوایی در قسمت جنوب ایران، از جمله مناطقی است که به طور ویژه در فصل زمستان می تواند مکان بسیار مناسبی برای تولید این محصول باشد. از این رو هر ساله جزء تولید کنندگان مطرح این محصول است و کیفیت محصول تولید شده در این شهر هم قابل قبول و بسیار مناسب عرضه به بازار داخلی و خارجی است.
به همین دلیل یکی از گزینه های مناسب برای خرید این محصول مهم و فروش آن در بازارهای داخلی و خارجی پیاز جیرفت است.

فروش عمده پیازمجموعه فروش پیاز عمده در کشور

گیاه پیاز را برای کاربردهای مختلفی پرورش می دهند که از آن جمله می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مصرف پیاز تازه به شکل خوراکی
 2. مصرف خانگی در آشپزخانه برای تهیه غذاهای مختلف
 3. برای تهیه مخلفات و غذاهای آماده مثل ترشی
 4. استفاده از پیاز در صنعت برای تولیداتی مثل پیاز سرخ شده آماده یا پودر پیاز
 5. برای تولید بذر پیاز مورد استفاده در کشاورزی

استان هایی که بیشترین سهم در تولید پیاز در ایران را دارند شامل:

 • استان های آذربایجان
 • اصفهان
 • فارس
 • سیستان و بلوچستان
 • خراسان
 • هرمزگان
 • لرستان
 • و خوزستان هستند.

هر استان با توجه به شرایط آب و هوایی خود فصل مناسب و متفاوتی برای تولید محصول پیاز دارد و هر استان بازار مناسب برای خرید و فروش عمده این محصول است.
در این استان ها با توجه به فصل برداشت می توان برای خرید عمده محصول پیاز اقدام کرد و با بسته بندی مناسب و نگهداری در شرایط مناسب برای جلوگیری از افت کیفیت پیاز خریداری شده، با انبار کردن آن برای فروش عمده آن در بازار مصرف اقدام کرد.
پیاز تولید شده در ایران علاوه بر این که پاسخ گوی نیاز داخلی کشور برای این ماده غذایی پر مصرف است، مازاد بر تولید نیز دارد. این مازاد پیاز تولید شده در ایران زمینه بسیار مساعدی برای صادرات و عرضه به بازارهای خارجی، علی الخصوص همسایگان ایران دارد.
زیرا اقلیم کشورهای همسایه ایران، علی الخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس برخلاف آب و هوای ایران که مساعد و چهار فصل است مناسب برای تولید محصولات کشاورزی از جمله پیاز نیست. لذا فروش و صادرات این محصول هم در بازار داخلی و هم در بازارهای خارجی و کشورهای همسایه تجارت و فروش سودآوری است و دارای بازار مناسبی است.

فروش عمده پیاز
همچنین مسئله مهم دیگر در صادرات این محصول بسته بندی مناسب است که باعث مطرح شدن محصول و همچنین جلب نظر مشتری می شود. باید به فکر بسته بندی مناسب از نظر کیفیت و اندازه بود که مشتریهای این محصول رغبت بیشتری برای خرید آن داشته باشند و از این طریق سود مناسبی نصیب فروشندگان عمده پیاز شود.
برای استفاده از مزایای اقتصادی این محصول کشاورزی پر مصرف باید مراکز فروش عمده پیاز در کشور را شناخت و با تهیه محصول با کیفیت و با قیمت مناسب و عرضه آن به بازارهای منطقه از سود فروش این محصول نهایت استفاده را داشت.

فروش عمده پیاز

پیاز صادراتی تبریز

از جمله نمونه های پیاز صادراتی میتوان به پیاز تبریز اشاره کرد این پیاز برای صادرات به کشور هایی که در مرز شمالی ایران هستند بسیار به صرفه است و دلیل ان نیز در دسترس بودن و همچنین کیفیت این نمونه پیاز است. پیاز زرد و قرمز از این نمونه پیاز است که به کشور ترکیه،ترکمنستان، روسیه و … صادر میشود.

فروش عمده پیاز صادراتی

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

0 پاسخ به “خرید و فروش عمده پیاز صادراتی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید