مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات پیاز به اروپا | روسیه | بلغارستان | صربستان | پیاز ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات پیاز به اروپاقطب های تولید کننده پیاز جهانپیاز ایرانخرید پیاز صادراتی ایران
صادرات پیاز به اروپا

صادرات پیاز به اروپا و کشور های اسیایی در گروه کشاورزی سودا سه پیاز انجام می گیرد. با توجه به این که سلیقه و نوع محصول سفارشی در اروپا بسیار متفاوت است با دیگر کشور ها باید پیاز مورد نیاز خود را برای صادرات به روسیه، بلغارستان، صربستان و ترکیه از مکان مناسب و با تجربه در این امر تهیه نمایید.

صادرات پیاز به اروپا

پیاز یک محصول جهانی است. چند کشور وجود دارند که پیاز را نمی توانند کشت یا مصرف کنند. همه ی کشور ها موفق به کشت پیاز در طول سال نمی شوند و بیشتر نیاز خود را از قطب های تولید پیاز جهان تهیه می کنند. در چند سال اخیر مصرف پیاز به شدت بالا رفته و تولیدات با کیفیت بالاتر و و قابل قبول تر انجام می شود. با توجه به افزایش جمعیت و کمتر شدن کشت پیاز در کشور ها فرصت بسیار مناسبی است که بتوان از ظرفیت تولیدی پیاز کشور استفاده نمود و بتوان پیاز را به کشور های اروپایی صادر نمود.

از جمله کشور های اروپایی که از کشور ایران پیاز تهیه می کنند می توان به:

 • بلغارستان
 • صربستان
 • روسیه
 • ترکیه
 • بلغارستان
 • سوئد
 • و … اشاره نمود.

صادرات

قطب های تولید کننده پیاز جهان

چین و هند نه تنها از نظر جمعیت پرجمعیت ترین کشورها بلکه همچنین ابر قدرتمند های پیاز هستند. امروزه این دو کشور تقریبا نیمی از تولیدات جهان را رادارا هستند. ده سال پیش، سهم این دو کشور تقریبا ۴۰ درصد بود. چین بزرگترین تولید کننده (تجاری) بیش از ۲۲ میلیون تن است. هند حدود ۲۰ میلیون تن تولید می کند. کشور های اسیایی دیگر ۱۵ میلیون تن را تشکیل می دهند. قاره آفریقا، امریکا و اروپا نیز تقریبا ۱۰ میلیون تن پیاز است.
دو ابرقدرت همچنین بسیاری از پیازها را صادر می کنند، صادرات هند بیش از چین است. هند دومین صادرکننده بزرگ جهان (پس از هلند) با صادرات ۱٫۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ است. چین سومین صادرکننده جهان است که صادرات آن ۰٫۷ میلیون تن است. جدا از هند و چین، قاره آسیا از نظر واردات بسیار بزرگ است. کشورهای کلیدی مالزی، بنگلادش، ژاپن و کشورهای خلیج فارس هستند.

پیاز صادراتی

پیاز ایران

کشور ایران جزء محدود کشور هایی است که در طول سال پیاز دارد و نیازی به واردات ان ندارد. ایران علاوه بر ان با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، مازاد پیاز خود را به کشور های اسیایی حاشیه خلیج و فارس و کشور های اروپایی صادر می کند. پیاز ایران بسیار با کیفیت بوده و برای صادرات بسیار مناسب است.

پیاز ایران

خرید پیاز صادراتی ایران

کشور های اروپایی و کشور های اسیایی به غیر از چین و هند با توجه به شرایط و منطقه اب و هوایی که دارند، پیاز مورد نیاز خود را در طول سال نمی توانند تهیه کنند به همین خاطر ان را از کشور های فعال در این حوزه تهیه می کنند با توجه به این که ایران در بین کشور های تولید کننده پیاز در جهان رتبه ۱۶ را دارد ولی سالیانه انواع پیاز را به کشور های مختلف صادر می کند.در کشور انواع پیاز در فصل های مختلف برداشت می شود از جمله:

 1. پیاز زرد
 2. پیاز طلایی
 3. پیاز ارگانیک
 4. پیاز قرمز
 5. پیاز سفید

برای تهیه این پیاز ها در فصل های مختلف می توانید با این مجموعه در ارتباط باشید.

پیاز ایران

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید