مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کشت گسترده پیاز طلایی مرغوب در میاندوآب

آنچه در این مقاله می خوانید...

کشت ویژه پیاز طلاییتولید بالای پیاز طلایی در میاندوآب

کشت انواع ارقام محصول پیاز طلایی در شهر های مختلف استان آذربایجان شرقی به صورت گسترده انجام می شود. شهرستان میاندوآب یکی از مهمترین این شهر های در زمینه تولید پیاز طلایی است.

کشت ویژه پیاز طلایی

کشت انواع ارقام محصولات مختلف کشاورزی بر اساس نیاز بازار و تقاضای مردم در داخل کشور انجام می شود. یکی از این محصولات که نوع رقم مورد کشت بسیار با اهمیت است پیاز مرغوب می باشد. یکی از پرطرفدار ترین این ارقام پیاز درجه یک رقم پیاز طلایی می باشد. این رقم با کیفیت پیاز در شهر های مختلف استان پهناور آذربایجان شرقی به صورت بسیار گسترده هر ساله کشت می شود. سازگاری این رقم پیاز ممتاز به اقلیم آب و هوایی این استان بسیار زیاد می باشد. مزارع این استان بهترین خاک را برای کشت پیاز طلایی در اختیار خود دارند. از ویژگی های منحصر به فرد خاک آذربایجان شرقی حاصلخیزی بالای آن می باشد. کشاورزان با آزمایش دقیق خاک به خوبی از میزان مواد غذایی موجود در خاک آگاهی دارند. زهکشی بسیار خوب خاک این استان سبب شده است که در نهایت عملکرد تولیدی پیاز طلایی بسیار قابل توجه باشد.

تولید بالای پیاز طلایی در میاندوآب

شهر های بسیار زیادی در استان آذربایجان شرقی پتانسیل تولید بالای انواع ارقام پیاز به خصوص پیاز طلایی را دارا می باشند. یکی از این شهر ها که سالیانه آمار بسیار خوبی در زمینه تولید پیاز طلایی صادارتی دارد شهرستان میاندوآب می باشد. علت اصلی عملکرد بالای پیاز طلایی در این شهر را کارشناسان مربوط به کیفیت خاک مزارع می دانند. ویژگی منحصر به فرد این خاک وضعیت اسیدیته آن می باشد. بهترین اسیدیته برای تولید حداکثری پیاز در حدود ۷ می باشد که خاک شهر میاندوآب از لحاظ آن بسیار مطلوب می باشد. شهرت کیفیت پیاز طلایی این شهرستان نیز مربوط به همین مورد می باشد.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید