مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کشت پیاز مرغوب در سمنان

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق زیر کشت پیاز در ایران

پیاز خوراکی به عنوان یکی از محصولات مهم کشاورزی در مناطق مختلف ایران کشت می شود. کشت پیاز مرغوب در سمنان به صورت گسترده انجام می شود.
پیاز خوراکی از خانواده آلیاسه می باشد. بومی مناطقی همچون ایران و افغانستان است که تا حدودی به مناطق سردسیر سازگاری بیشتری دارد. اما در بیشتر نقاط ایران کشت می شود. پیاز دارای ارقام مختلفی می باشد که سه نوع کلی پیاز قرمز، سفید و زرد را شامل می شود. پیاز به دلیل کاربرد در اکثر غذاهای ایرانی و فرنگی و خواصی که دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در کلیه غذاهای ایرانی، پیاز به عنوان پایه وغذا مطرح است. پیاز خوراکی گیاهی دو ساله می باشد که رشد بوته ای زیادی ندارد. این گیاه در سال اول سوخ تولید کرده و در سال دوم وارد فاز گلدهی می شود. پیاز گلهای دو جنسی دارد.

مناطق زیر کشت پیاز در ایران

استان های زیادی در ایران کشت پیاز را انجام می دهند. از جمله استان های زیر کشت پیاز در ایران می توان به اصفهان، تهران، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، هرمزگان و خوزستان اشاره کرد. در استان های جنوبی کشور همچون هرمزگان و خوزستان کشت پیاز مرغوب در فصل پاییز انجام می شود. استان سمنان یکی از مناطقی است که کشت پیاز را به صورت گسترده و عمده انجام می دهد. این استان در تولید پیاز خوراکی مرغوب جزو پیشگامان این محصول در ایران می باشد. استان سمنان با داشتن آب و هوایی مناسب برای تولید پیاز و داشتن خاک مرغوب سبک سطح زیر کشت قابل توجهی را به کشت این محصول اختصاص داده است. کشت پیاز در شهرستان های شاهرود و سمنان صورت میگیرد. پیاز برداشت شده از مزارع استان سمنان از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید