مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کشت ارقام پیاز مرغوب در چناران

آنچه در این مقاله می خوانید...

پیاز هیبرید رقم آریوسبذور مرغوب پیاز در چناران
پیاز چناران

کشت ارقام پیاز هیبرید و با عملکرد بالا از اولویت های تولید این محصول پر مصرف می باشد. شهرستان چناران در زمینه کشت ارقام مختلف پیاز شهرت خوبی دارد.

پیاز هیبرید رقم آریوس

تولید محصولات کشاورزی مختلف در ایران امروزه پیشرفت های بسیار زیادی نسبت به سال های گذشته پیدا کرده است. در کشاورزی پیشرفته امروز استفاده از ارقام اصلاح شده و با عملکرد بالا امری بسیار ضروری بشمار می آید. در مورد محصول پیاز مرغوب این مورد اهمیت بسیار زیادی به خود اختصاص داده است. استفاده از ارقام هیبرید و با تولید بالای پیاز درجه یک در کشور رواج بسیار زیادی پیدا نموده است. یکی از این ارقام مرغوب پیاز، رقم پیاز آریوس می باشد. این رقم از جمله ارقام هیبرید سفید می باشد که سالانه آمار عملکرد بسیار خوبی در مناطق مختلف کشور نشان داده است. این رقم هیبرید در کشور های آمریکایی اصلاح شده است و پس از سازگاری با اقلیم ایران در مزارع ایران مورد استفاده قرار گرفته است. از ویژگی های دیگر این رقم با کیفیت پیاز علاوه بر عملکرد بالا مقاومت نسبی آن به بسیاری از بیماری ها می باشد. این مقاومت به خصوص در مورد بیماری های قارچی بیشتر مورد توجه می باشد. ماندگاری بالای این رقم نسبت به سایر ارقام رایج در ایران بر محبوبیت آن افزوده است. بذر این رقم پس از تایید موسسات دولتی در اختیار کشاورزان داخل کشور قرار می گیرد.

بذور مرغوب پیاز در چناران

شهرستان چناران دارای کشاورزان بسیار با تجربه ای است که به استفاده از بذور بسیار مرغوب پیاز شهرت فراوانی پیدا نموده اند. حساسیت این قشر زحمت کش در این مورد سبب شده است که در نهایت تولید انواع پیاز صادارتی و مرغوب در مزارع این شهرستان در حد بسیار بالایی قرار بگیرد. ارقام هیبرید مورد استفاده بیشتر رقم پرمیوم یا آریوس می باشد.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید