مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید انبوه پیاز مرغوب در جنوب کرمان

آنچه در این مقاله می خوانید...

تولید در سطح بالای انواع پیاز مرغوبجنوب کرمان قطب تولید پیاز
پیاز مرغوب

امروزه تولید انبوه انواع پیاز مرغوب در بسیاری از مناطق ایران هر ساله در حال انجام است. منطقه جنوب کرمان به دلیل وجود امکانات کافی آمار بسیار بالایی در تولید پیاز با کیفیت در اختیار دارد.

تولید در سطح بالای انواع پیاز مرغوب

با پیشرفت علوم کشاورزی تولید انبوه و در تناژ بالای انواع پیاز مرغوب در اقلیم های مختلف ایران امکان پذیر است. استفاده از بذر با کیفیت پیاز مخصوص هر منطقه در بین کشاورزان امری بسیار مهم می باشد. ممکن است رقم پیاز تولید شده در غرب کشور عملکرد متفاوتی با شرق کشور نشان بدهد. استفاده از کارشناسان مجرب و دانش آموخته توسط کشاورزان تولید کننده پیاز در عملکرد نهایی محصول تاثیر بسیار فراوانی گذاشته است. توصیه های علمی این کارشناسان در موارد مختلف از جمله شیوه مناسب کشت، تراکم بذر مصرفی، عملیات خاک ورزی قبل از کشت، مدیریت منابع آبی، توصیه های کود و زمان مناسب برداشت برای کشاورزان بسیار مفید بوده است. همچنین عملیات مناسب پس از برداشت محصول پیاز با کیفیت تا زمان فروش این محصول نیز بازده اقتصادی بسیار خوبی به دنبال داشته است.

جنوب کرمان قطب تولید پیاز

منطقه جنوب کرمان دارای آب و هوای بسیار مناسبی جهت کشت انواع پیاز می باشد. تولید بسیار بالای پیاز این منطقه علاوه بر تامین نیاز مردم این استان سبب افزایش فروش در سایر استان ها نیز شده است. وجود انبار های مجهز به سیستم های سرمایشی در این شهرستان زبان زد می باشد. سازمان جهاد کشاورزی این استان نیز در سال هایی که تولید مازاد نیاز بازار در این منطقه صورت می گیرد اقدام به خرید تضمینی از کشاورزان می نماید. این مورد کمک بسیار زیادی به وضعیت اقتصادی زارعین پیاز درجه یک نموده است. توجه به بحث فراوری این محصول در جنوب کرمان نیز می تواند برای فروش این محصول بسیار تاثیر گذار باشد.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید