مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آغاز روش کاشت نشائی پیاز در همدان

آنچه در این مقاله می خوانید...

کشت نشائی پیاز در مزارعبکارگیری روش های کاشت پیاز در همدان

استفاده از روش کاشت نشائی پیاز به تازگی در برخی مزارع ایران آغاز شده است. شهر همدان دارای کشاورزانی است که به استفاده از روش های گوناگون کشت پیاز شهرت دارد.

کشت نشائی پیاز در مزارع

در علم کشاورزی نوین به دنبال روش هایی می گردد که هزینه های انرژی و تولید را کاهش بدهد. در این علم روش های گوناگونی برای کشت انواع محصولات کشاورزی در مراکز تحقیقاتی کشاورزی در نقاط مختلف کشور آزمایش شده است. به خصوص در مورد گیاه پیاز این تحقیقات بسیار گسترده بوده است. در این محصول علاوه بر کشت مستقیم بذر، روش کشت نشائی نیز مورد آزمایش قرار گرفته است. بر اساس نتایج آزمایشات در مزارع شهر های پیاز کاری کشور به اثبات رسیده است که کشت نشائی پیاز میزان مصرف آب به شدت کاهش می یابد. بنابراین در بسیاری از مناطق کشور امکان کشت پیاز به این روش فراهم شده است. با این روش از منابع آبی به شکل کاملا بهینه استفاده می شود و در نهایت سبب افزایش تولید در مزرعه خواهد شد.

بکارگیری روش های کاشت پیاز در همدان

شهر همدان به عنوان قطب تولید کشاورزی در ایران دارای زارعینی است که به استفاده از روش های مختلف کاشت محصولات کشاورزی شهرت دارند. این کشاورزان به خصوص در زمینه روش های نوین کشت پیاز تجربیات بسیار ارزشمندی کسب نموده اند. این کشاورزان به تجربه به این نتیجه رسیده اند که در مواقعی که محدودیت زمانی برای تولید پیاز در مزارع وجود دارد استفاده از روش کشت نشائی بهترین و با صرفه ترین روش می باشد. با این روش به خوبی می توان منابع آبی را مدیریت نمود. همچنین در مزارع این شهرستان روش های کشت مستقیم بذر و کشت خرده پیاز هم استفاده می شود. استفاده از هر کدام از این روش ها بسته به شرایط موجود در هر فصل زراعی در همدان انجام می شود.

ابوالفضل کریمی

من در حوزه پیاز مشغول به کار هستم

مجموعه کشاورزی سودا شما را به خرید بهترین محصولات پیاز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید